Ana sayfa » Blog » Aşçı Kıyafetleri Seçimi

Aşçı Kıyafetleri Seçimi

Aşçı Ceketi Modelleri

Doğru aşçı kıyafetleri seçimi için öneriler

Şefler için, doğru aşçı kıyafetlerini seçmek, bir tarifi mükemmelleştirmek gibidir.

Aşçı kıyafetleri seçiminde sadece stil ve zevke hitap etmesi değil aynı zamanda içinde rahat hissettiren ve mutfak deneyiminin keyif içinde sürdürülebilmesini sağlayan belirli kriterler düşünülmelidir.

Peki, bu kriterler nelerdir?

Sizlere aşçı kıyafetleri seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bazı unsurları aşağıda özetledik…

Kumaş Önemli…

Harika bir şef ceketi dayanıklı, nefes alabilir, temizlenmesi ve ütülenmesi kolay bir kumaşa sahip olmalıdır. Sizi sıcak iş ortamında terletmeyecek ve hızlı temponuza dayanabilecek sağlamlıkta olması gerekir. Ayrıca profesyonel bir görünüm için aşçı ceketleri her zaman temiz ve düzgün olmalı, sık yıkamaya ve lekelere karşı dirençli olmalıdır.

Aşçı Kıyafetleri Modelleri

Ceketin kumaşı ; %100 polyester, %100 pamuk veya polyester-pamuk karışımı olabilir. Uygun fiyat ve konforlu bir kumaş türü olarak %65 polyester ve %35 pamuk seçmenizi öneririz. Kumaş ağırlığı fazla olan malzemeler daha dayanıklıdır, daha hafif kumaşlar ise soğutma etkisine sahiptir. Polyester ve pamuk harmanı ile her ikisini de elde edebilirsiniz. Yüksek kaliteli aşçı elbiselerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Stil

Kumaşlar gibi stiller söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır. Kontrast biyeli tasarımlarla daha ince bir görünüm sağlanabilir. Bu sayede sofistike bir stil kazanmış olursunuz. Sıradan olmayan tasarımları kullanmak heyecan vericidir, unutmayalım ki, işinde üniforma kullanmak zorunda olan bir personelin mutlu çalışması için üniformasını sevmesi çok önemlidir. Aşçı kıyafetleri fit formları ve modern tasarımları ile profesyonel ve saygın görünümleriyle mükemmel dengeyi sağlamalıdır. Genelde kolda bulunan cepler ve çıtçıtlı modeller pratik kullanım sağlar. Stil seçiminde bu detayları da göz önünde bulundurmalısınız.

En önemlisi aşçı ceketleri ilave olarak yapılan nakış veya baskılar ile kişiselleştirilebilir. Aşçı ceketlerimizde XS’ dan – 5XL ‘a kadar beden seçenekleri mevcuttur. Yukarıdaki detayları içeren aşçı ceket modelleri için newpromosyon.com’a tıklayın.

Konfor

Aşçı kıyafetleri çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Rahatça giyebilir olmalı ancak bedeninize asla büyük gelmemelidir. Top düğmeli aşçı ceketleri düğmelerin kolay çıkabilir olması tehlike arz ettiğinden artık üretilmemektedir. Onun yerine çıtçıtlı ve büyük düğmeli modelleri tercih edebilirsiniz.

Sizin veya işletmeniz için doğru aşçı kıyafetleri bulmak veya özel tasarım ceketler yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.