Ana sayfa » Blog » İş Pantolonları Seçimi

İş Pantolonları Seçimi

Reflektörlü İş Pantolonu

İş elbiselerinde iş pantolonları çeşitlilik bakımından ve özellikleri acısından ayrıca ele alınabilir. İş pantolonları birçok model ve kumaş çeşitleri ile kendi aralarında ayrılırlar. Birçok iş alanında kullanılan iş pantolonları çalışma ortamlarına göre kumaş çeşitliği bakımından doğru seçim oldukça önemlidir. Hatta iş pantolonlarında işin zorluk derecesine göre ceplerinin büyük küçük çok az oluşu önemlidir.

Örneklemek gerekirse mesleğiniz bir fabrikada bakımcı ise mutlaka iş pantolonu seçiminizin çok cepli ve geniş ceplere sahip olan iş pantolonu olması gerekir. İşiniz gereği Kullanacağınız birçok takımı aleti edevatı elinizde taşıyamazsınız. Onun için seçiminiz çok cepli ve cepleri geniş olan pantolon modelleri tercih etmelisiniz.

Hemşire Pantolonu

Bir örnekleme daha yapmak gerekirse  Torna tezgahında çalışan birisi bakımcının giydiği iş pantolonunu giymemesi gerekir. Daha klasik cepleri az olan iş pantolonunu tercih etmesi iş güvenliği acısından önemlidir. Ceplerin çok fazla oluşu bir çok riski beraber getireceğinden ceplerin takılma ihtimali yüksek olduğunda bu iş alanında bol ve cepleri fazla olan bir iş pantolonu tercih edilmez.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

İş pantolonlarının en önemli özelliklerinden biri olan kumaş çeşitleridir. Herkes bilmelidir ki pamuklu bir kumaş en sağlıklı ve güvenli olanıdır. Diğer kumaş çeşitleri olarak polyestere pamuk, harmandan karışım, alpaka, kumaş çeşitleri iş pantolonu dikiminde kullanılır. Ama belirtmiş olduğumuz üzere bu kumaş çeşitlerinin en sağlıklısı %100 pamuklu ve gabardin örgüye sahip kumaş çeşididir.

İş güvenliğinin son zamanlarda ülkemizde gerek işveren gerek yeni kanunlar gerekse yeni iş güvenliği kuralları ve uymayanların para cezasına çarptırılması iş kıyafetlerine dahi farklı bir gözle bakılmasını olmazsa olmazların arasına almıştır. İş güvenliği açısından görünebilirlik ve çalışanın iş güvenliği açısından önemli olan görselliği sağlamak için özellikle iş pantolonlarının paçalarına reflektörlü (fosforlu)  şeritler ilave edilerek dikilmeye başlanmıştır. Reflektörlü iş pantolonları özellikle gece çalışması yapan personel için iş güvenliği kurallarına göre mecburi standartlar kapsamına girmiştir. Siz de gece çalışmaları veya iş güvenliği kazalarını önlemesi açısından reflektörlü iş pantolonlarını tercih etmelisiniz.

New Promosyon yukarıda saydığımız birçok özelliği ve aynı zamanda firmanıza ve logonuza uygun iş pantolonlarınızın tasarımını iş alımından önce dijital ortamda sizlere sunar ve daha sonra anlaşma sağlandığında dikim işlemine başlar. Web sitemizden iş pantolonu modellerini görmek için buraya tıklayın